Dni
Godzin
Minut
Sekund

W ten czwartek ogłosimy dzień 30 listopada
Dniem Rewolucji Generatywnej!

30 listopada 2022 organizacja OpenAI udostępniła aplikację ChatGPT.  Od tego momentu każdy, za darmo zyskał dostęp do potężnego modelu językowego AI, którego budowa zajęła 8 lat i kosztowała miliard dolarów. Ta zaawansowana technologia podana w formie prostego modelu konwersacyjnego, przyciągnęła, aż milion osób w ciągu zaledwie 5 dni. Po dwóch miesiącach użytkowników było już 100 mln. Rozpoczęło to olbrzymi wyścig technologiczny, który przez cały rok dostarczał nam emocji dzień po dniu. Skala tego co działo się w mediach pomiędzy 17-23 listopada w związku ze zwolnieniem CEO OpenAI i jego powrotem zaledwie po 5 dniach jest najlepszym odzwierciedleniem tego, że mamy do czynienia z rewolucją! Rok po tym wydarzeniu CampusAI podsumowuje ten czas, na jakim etapie jest Polska względem innych krajów w zakresie adaptacji tej przełomowej technologii i z jakimi wyzwaniami przyjdzie nam się zmierzyć w wymiarze społeczno-gospodarczym w 2024 roku. Zapraszamy na konferencję prasową, spotkanie informacyjne dla potencjalnych partnerów oraz konferencję i networking!

Właśnie mija rok od premiery ChatGPT!

Eksperci porównują model GPT do takich wynalazków jak maszyna parowa, silnik spalinowy czy tranzystor, które rozpoczęły kolejne etapy rewolucji przemysłowej. Sundar Pichai, CEO Google, powiedział, że: „AI to jedna z najważniejszych rzeczy, nad którymi pracuje ludzkość. To jest bardziej głębokie niż elektryczność czy ogień”. Prezes OpenAI – Sam Altman – w wywiadzie z 6 listopada 2023 dla Hard Fork mówi wprost, że „GPT jest najważniejszym wynalazkiem z jakim ludzkość miała do czynienia”. Patrząc na cel jaki daje sobie ta organizacja czyli osiągniecie poziomu Generalnej Sztucznej Inteligencji do 2030 roku może to być prawda. Jedno jest pewne – rewolucja już trwa. Tym razem będzie jednak skrajnie inna od poprzednich trzech rewolucji przemysłowych.

Powstanie ChatGPT jest tylko symbolem. W tym roku powstało ponad 50 tysięcy rozwiązań bazujących na modelach do generowania tekstu, głosu, obrazu, wideo, muzyki i obiektów 3D. W tym roku wszyscy zdaliśmy sobie sprawę z tego, że AI jest na serio. Zarówno prezesi globalnych gigantów, którzy we wrześniu 2022 roku nie zauważali jeszcze OpenAI jako konkurenta. Regulatorzy, którzy starają się stworzyć ramy prawne dla innowacji. Także właściciele biznesów i każdy z nas. Weszliśmy w kolejny etap rozwoju cywilizacji, w którym mamy do czynienia z hybrydowymi specjalistami, zmianą dynamiki zespołów i nową formą treści – syntetycznymi treściami generowanymi za pomocą modeli AI. To stwarza wiele wyzwań na poziomie społeczno-gospodarczym. Będzie tak przynajmniej do 2026 roku – tyle zajmie wchodzenie w życie regulacji UE, gdy już w końcu powstaną.

Dzień Rewolucji Generatywnej

W związku z dziejącą się rewolucją generatywną planujemy ogłosić w ten czwartek dzień 30 listopada Dniem Rewolucji Generatywnej i podzielić się naszymi przemyśleniami na temat jej przebiegu.

Chcemy, by dzień 30 listopada co roku był dniem:

  • publikacji raportu pokazującego stan adaptacji tych technologii w Polsce
  • refleksji nad kierunkiem rewolucji generatywnej globalnie i lokalnie
  • wymiany dobrych praktyk w zakresie adaptowania sztucznej inteligencji jako technologii współpracującej z człowiekiem
  • współpracy – dla liderów, która ma tworzyć rozwiązania pomagające wyrównywać szansę tych grup społecznych, które radzą sobie najsłabiej

Platforma CampusAI.pl została uruchomiona 16 października 2023 roku jako społecznościowa platforma założona przez kilka osób, które z technologią GPT miały już do czynienia przed powstaniem ChatGPT. 

30 listopada 2022 roku zobaczyliśmy ogromną szansę, by jeszcze więcej osób mogło doświadczyć możliwości AI i zagrożenia wynikające z nierównej adaptacji tej technologii pomiędzy różnymi grupami społecznymi.

Co przygotowaliśmy na 1-szą rocznicy Generatywnej Rewolucji

10:00 - 11:30 Śniadanie prasowe (dla mediów)
Varso Place (CIC), Chmielna 73, Warszawa

Zapraszamy przedstawicieli mediów na śniadanie prasowe, na którym zostanie zaprezentowana przedpremierowa wersja raportu „Pierwszy Rok Generatywnej Rewolucji w Polsce” przez prezesa CampusAI Aureliusza Górskiego. Konferencję otworzy manifest wygłoszony przez awatar prof. Aleksandry Przegalińskiej w wirtualnych przestrzeniach CampusAI. O perspektywie tego roku w sektorze edukacji opowie osobiście rektor Akademii Leona Koźmińskiego Grzegorz Mazurek, perspektywie biznesu prezes Fundacji Digital Poland Piotr Mieczkowski, a o perspektywie branży reklamowej Dawid Kaźmierczak (Polot) i Michał Majewski (Shootme). 

Przedstawiciele mediów otrzymają dostęp do cyfrowych materiałów oraz zaproszenie do przetestowania platformy CampusAI.

Wymagana pre-rejestracja!

 

15:00 - 17:00 Prezentacja platformy CampusAI dla osób zainteresowanych współpracą
Varso Place (CIC), Chmielna 73, Warszawa

Na tą część zapraszamy osoby, które chciałby dowiedzieć się więcej na temat możliwości współpracy jakie daje platforma CampusAI. Zespół CampusAI opowie o 4 możliwościach współpracy dedykowanej dla:

1. Popularyzatorów AI, którzy chcą wykorzystać naszą platformę do pełniejszej edukacji w swoich środowiskach.

2. Ekspertów różnych dziedzin, którzy chcieliby na naszej platformie tworzyć eksperckie strefy pokazujące wykorzystanie AI w konkretnych branżach i specjalizacjach

3. Twórców, którzy chcieliby współpracować i realizować swoje pomysły poprzez AI Books, AI Radio, AI Magazine, AI Art Gallery.

4. Przedstawicieli marek, którzy myślą o budowie cyfrowego bliźniaka w modelu metaverse i chcieliby przetestować możliwości naszego środowiska Dzielnicy Generatywnej do budowy tzw. przestrzeni połączonej.

Wymagana pre-rejestracja!

17:00 - 20:00 Generative Revolution @ Thursday Gathering
Varso Place (CIC), Chmielna 73, Warszawa

To legendarny i największy meetup społeczności innowatorów w Warszawie. Co tydzień od 2019 roku spotykają się na nim przedstawiciele ekosystemu by rozmawiać o rzeczach istotnych. Wspólnie z organizatorem przygotowaliśmy szereg ciekawych spotkań merytorycznych w tym debatę o przyszłości generatywnej AI z udziałem topowych przedstawicieli branży. Szczegółowy program znajduje się na stronie wydarzenia

Wymagana pre-rejestracja!

Dla Mediów

Śniadanie prasowe – Agenda

 

10:00 – 10:10
Otwarcie konferencji prasowej.
30/11 Generative Revolution Day – dzień, w którym rok temu ChatGPT rozpoczął globalną generatywną rewolucję

Prelegent: Aureliusz Górski
(założyciel i prezes CampusAI)

10:10 – 10:15
“Sztuczna inteligencja musi współpracować z ludźmi” – wystąpienie wprowadzające do raportu “Pierwszy Rok Generatywnej Rewolucji w Polsce”.

Prelegentka: Awatar prof. Aleksandry Przegalińskiej

10:15 – 10:30
Prezentacja Raportu “Pierwszy Rok Generatywnej Rewolucji w Polsce”.
– Gdzie jesteśmy na tle innych krajów? Szanse, wyzwania. Prezentacja projektu CampusAI.

Prelegent: Aureliusz Górski
(założyciel i prezes CampusAI)

10:30 – 10:45 – Rok z perspektywy świata edukacji

Prelegent: Przedstawiciel ALK

10:45 – 11:00 – Rok z perspektywy świata biznesu

Prelegent: Piotr Mieczkowski
(prezes Fundacji Digital Poland)

11:00 – 11:15 – Rok z perspektywy świata marketingu

Prelegent: Dawid Kaźmierczak / Michał „Shootman” Majewski
(prezes Agencji Kreatywnej Polot)

(prezes Agencji Kreatywnej Shootme)

11:15 – Pytania / Zakończenie konferencji 

Prelegent: Aureliusz Górski
(założyciel i prezes CampusAI)

11:15 – Q&A i Zakończenie konferencji 

Prelegent: Aureliusz Górski, założyciel Campus AI

Temat: Podziękowanie za przybycie i zaproszenie do networkingu

Przerwa i networking

11:30 – 12:30 Networking i poczęstunek

Każdy dziennikarz i dziennikarka otrzyma bezpłatne zaproszenie do testowania platformy CampusAI oraz rozszerzoną wersję raportu.

Dla entuzjastów AI

Meetup dla społeczności

17:00 - 20:00 Generative Revolution

Zarejestruj się na stronie Venture Cafe Warsaw:

 

Dla zainteresowanych współpracą

Prezentacja platformy

15:00 - 17:00 Prezentacja dla Partnerów

Dla mediów

Śniadanie prasowe

10:00 - 11:30 Śniadanie prasowe

Partnerzy