Poznaj CampusAI

Uczymy wykorzystania AI poprzez praktykę

CampusAI to rewolucyjna platforma, która przenosi edukację i współpracę na kolejny poziom. Jest przeznaczona zarówno dla początkujących, którzy chcą wejść do świata sztucznej inteligencji, jak i dla zaawansowanych użytkowników szukających możliwości współpracy w lokalnym ekosystemie innowacji. Zbieramy wszystkie zasoby w jednym miejscu i udostępniamy je w formie platformy internetowej oraz wirtualnego świata, który pomaga zrozumieć jak można wykorzystać AI w praktyczny sposób.

Zacznij od Prompt Crafting School

W Prompt Crafting School pomożemy Ci wejść do świata AI i nauczymy Cię współpracować z modelami generatywnymi sztucznej inteligencji. Tu nauczysz się bezpiecznej i profesjonalnej pracy z modelami konwersacyjnymi takimi jak ChatGPT w oparciu o naszą metodologię Human+AI collaboration. Dzięki tej w zaledwie 7 dni zbudujesz osobisty system współpracy z AI, poprawisz efektywność o min. 40% i zwiększysz satysfakcję z nauki i pracy o min. 60%. Po zrealizowaniu pierwszego mini projektu otrzymasz nasz flagowy certyfikat Me+AI podpisany przez renomowanych badaczy prof. ALK Aleksandrę Przegalińska oraz prof. Dariusza Jemielniaka. Certyfikat jest przepustką do narzędzi, kolejnych kursów i zasobów platformy, które pozwolą Ci nauczyć się generowania profesjonalnych tekstów, obrazu, wideo, muzyki, mowy, obiektów 3D.  Dowiedz się więcej.

Zainspiruj się w AI Workshops

Mając kompetencję prompt craftingu (szybkiego wytwarzania) możesz włączyć się w działania projektów inkubowanych na kampusie np. magazyn, radio, galeria sztuki czy wydawnictwa książek. To szansa na praktyczne zastosowanie umiejętności i naukę współpracy. Możesz zdobyć cenne doświadczenia i nie tylko, gdyż współpraca z innymi otwiera drzwi do nowych możliwości i pozwala spełniać marzenia.

Rozwijaj kompetencje przyszłości w AI Gym

AI Gym to unikatowy na skalę świata system do mikro-nauki kompetencji przyszłości stworzony przez naszych programistów by pokazać Ci możliwości AI. Możesz wybrać pomiędzy różnymi maszynami do ćwiczeń, które są metaforą zawodów takich jak AI Programista, AI Tester, AI Project Manager i inne. Asystent AI pomoże Ci sprawdzić na ile twoje aktualne kompetencje pokrywają się z tymi wymaganymi w danym zawodzie. Da Ci możliwość rozmowy z botem wcielającym się w rolę, przygotuje dla Ciebie zestaw spersonalizowanych zadań, które pomogą Ci opanować kompetencje niezbędne w tym zawodzie, a na koniec automatycznie sprawdzi jak Ci poszło. Gdy coś będzie za trudne lub za łatwe pomoże Ci dopasować poziom trudności. AI Gym to pokaz możliwości jakie daje sztuczna inteligencja. Poza trenowaniem kompetencji przyszłości ma  zainspirować Cię do pomyślenia jak rozwiązania tego typu można wykorzystać w Twoim środowisku pracy.

Twórz w AI Makerspace

AI Makerspace to część dedykowana dla osób, które pracują nad własnymi projektami indywidualnie lub w ramach swojej organizacji. Oferuje dostęp do zaawansowanych narzędzi i ekspertów w modelu na życzenie. W ramach przestrzeni działa również program akceleracyjny OnePersonUnicorn™ oraz inne programy tworzone przy współpracy z globalnymi akceleratorami.

Odkrywaj możliwości w AI District Club

AI District Club łączy wirtualne zasoby platformy z fizycznym światem za pomocą karty klucza. Dzięki współpracy z partnerami tworzymy sieć wymiany zasobów i lokalne przestrzenie do spotkań, które wykraczają poza płaskie ekrany. To tam odkryjesz inne obiekty w rozwijającej się Dzielnicy Generatywnej wokół CampusAI.

Jak wygląda nauka w
CampusAI?

Zaczynasz uczestnicząc w tygodniowym certyfikowanym Kursie on-line Me+AI, którego celem jest wyrównanie poziomu wiedzy w społeczności i zbudowanie swojego osobistego systemu współpracy z AI. Po uzyskaniu certyfikatu rozpoczynasz personalizację swojej ścieżki rozwoju w modelu blended learning (edukacji mieszanej) dobierając te rzeczy, których aktualnie potrzebujesz. 

Od początku masz dostęp do narzędzi, które pomogą Ci organizować zdobytą wiedzę m.in.:

 • Test osobowości BigFive for AI Creators
 • AI PromptBook narzędzie do nauki promptingu
 • Toolbox system przechowywania narzędzi AI
Uzyskaniu certyfikatu otrzymasz dostęp do:
 • Klastrów branżowych
 • Stref eksperckich
 • Kursów z modeli generatywnych
 • Kursów narzędziowe
 • Kursów zadaniowych
W trakcie przechodzenia przez powyższe moduły uruchamiać będziemy kolejne piętra rozwijane przy udziale społeczności:
 • Workshops – projekty społecznościowe m.in. AI Magazine, ale również AI Radio, AI Art Gallery czy AI Books.
 • AI Gym – aplikacja do rozwoju kompetencji AI w modelu wirtualnego coacha
 • AI Makerspace – wirtualny coworking oraz inkubator dla osób pracujących nad własnymi projektami
 • AI District Club – spotkania społeczności realizowane w kilku formułach: meetup open cafe w różnych miastach, spotkania grupy AI Think-Tank, konferencje online AI Stage oraz zaproszenia na wydarzenia partnerskie.

Program kursu Me+AI:

To 36 lekcji, które przeprowadzą Cię w 7 dni przez proces budowy osobistego systemu współpracy ze sztuczną inteligencją. Możesz ukończyć go jednak w dowolnym tempie dopasowując je do indywidualnych potrzeb i możliwości.

Szybki start z ChatGPT

5 lekcji / 120 min

Ten moduł wprowadzi Cię do platformy CampusAI, metodologii Human+AI Collaboration oraz ścieżki Me+AI. Jego celem jest także danie Ci i pierwszych doświadczeń ze współpracy z modelami konwersacyjnymi AI a konkretnie ChatGPT. Cały proces został zaprojektowany tak, by dać Ci możliwość korzystania z AI już pierwszego dnia kursu. Przeprowadzimy Cię przez proces zakładania konta na platformie OpenAI. Wykonasz tam już kilka pierwszych ćwiczeń, których celem jest zebranie doświadczeń do pełniejszego zrozumienia tego co będzie działo się w kolejnych dniach.

Wejście do świata AI

4 lekcje / 60 min.

Rozpoczynamy od oceny roli AI w Twoim życiu i wyrównania poziomu wiedzy. Poznasz 3 sposoby definiowania sztucznej inteligencji oraz jej historię. Cofniemy się do samego początku AI i skupimy się na kilku kluczowych wydarzeniach, by pokazać Ci moment narodzin generatywnej sztucznej inteligencji. Dowiesz się także w czym rewolucja generatywna będzie różniła się od trzech poprzednich rewolucji przemysłowych i jaki będzie ona miała wpływ na nasze życie w perspektywie kilku, a jaki w perspektywie kilkunastu lat.

Nowy wymiar współpracy ME+AI

7 lekcji / 120 min

Ten moduł ma na celu pomóc Ci w przejściu przez proces budowania osobistego systemu efektywności Me+AI.

Rozpoczynamy od analizy tego co zmieni się w sposobie jaki współpracujemy za sprawą AI. Później dokonasz analizy własnej osobowości według metody BigFive, co pozwoli ci lepiej poznać swoje predyspozycje. Dowiesz się jakie wyzwania mogą czekać osoby z różnymi profilami profilami osobowości. Poznasz 6 metod współpracy z AI. Zaprojektujesz strategię rozwoju eksperckiego a także budowy rozszerzonych specjalizacji. Na koniec przeanalizujemy jak będzie wyglądała dynamika współpracy zespołów przyszłości.

Ekspert ChatGPT

9 lekcji / 90 min

To największy moduł całej ścieżki edukacyjnej i najbardziej kompleksowe szkolenie z ChatGPT na polskim rynku. Moduł ten pokaże Ci praktyczne doświadczenia z pracy z GPT i przeprowadzi Cię przez szereg ćwiczeń uczących technik promptingu. Dzięki temu nie tylko zrozumiesz, jak efektywnie korzystać z modeli konwersacyjnych, ale także nauczysz się, jak robić to bezpiecznie. W takcie tego moduły pokażemy Ci jak pracować z naszą wtyczką AI Prompt Book, która będzie pomagała Ci rozwijać kompetencje promptingu i budować własną kolekcję promptów.

Alternatywy ChatGPT

1 lekcja / 45 min 

W tym module zajmujemy się przedstawieniem innych modeli konwersacyjnych dostępnych na rynku. Omawiamy ich zalety i wady względem ChatGPT.

Szersze spojrzenia na AI

2 lekcje / 60 min

W tym module zobaczysz wszystkie kategorie modeli generatywnych do tworzenia zaawansowanych treści takich jak tekst, mowa, obraz, wideo, muzyka i obiekty 3D. Na koniec nauczymy Cię jak klasyfikować rozwiązania AI, co pomoże Ci spojrzeć na AI z perspektywy dużego obrazka i zrozumieć jak w pełni wykorzystać możliwości jakie daje sztuczna inteligencja. 

Etyka, Regulacje, Dobre praktyki

3 lekcje / 60 min

W tym module zajmiemy się etyką, podsumowujemy aktualną wiedzę na temat stanu regulacji AI w kilku regionach świata oraz przedstawiamy najlepsze praktyki wdrażania polityk wykorzystania modeli generatywnych w organizacjach.

Kariera z AI w ręku

5 lekcji / 60 min

W tym module pokażemy Ci jak  wykorzystać wiedzę zdobytą w tym kursie do rozwoju Twojej kariery w pracy a także po pracy.

Test wiedzy i zadanie zaliczeniowe

ok. 120 min

Aby zdobyć certyfikat "Prompt Crafting Certificate", musisz zdać test wiedzy i wykonać zadanie potwierdzające nabyte kompetencje. Możesz wybrać jedno z 9 zadań lub zaproponować własne. Test wiedzy nie powinien zająć Ci więcej niż 20 min. a zdanie 120 min.

Certyfikacja

Na koniec kursu otrzymasz wideo gratulacyjne, cyfrowy certyfikat z unikatowym ID potwierdzającym jego autentyczność oraz dostęp do kolejnych funkcji platformy.