Naucz się skutecznie wykorzystywać pracowników praktycznego stosowania sztucznej inteligencji i buduj nową wartość dla firmy oraz klientów.
Me+AI to nowy sposób pracy, który wywodzi się z badań naukowych, m.in. prac prof. Aleksandry Przegalińskiej nad współpracującą sztuczną inteligencją (collaborative AI). Ten model umożliwia bardziej efektywne wykonywanie zadań, dzięki wykorzystaniu synergii unikatowych potencjałów człowieka i AI.
W CampusAI opracowaliśmy metodologię, która umożliwia w ciągu kilku dni krok po kroku zbudowanie osobistego systemu współpracy z AI na bazie sprawdzonych metod.
W tym podejściu AI odciąża ludzi od rutynowych czynności, pozwala skoncentrować się na zadaniach o wyższej wartości i wykorzystać nowe kompetencje do efektywniejszego działania. Zastosowanie naszej metodologii podnosi o 40% efektywność oraz zwiększa satysfakcję z wykonywanych zadań aż o 60%. Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie AI umożliwiają rozpoczęcie takiej współpracy przez każdego, kto opanuje umiejętności szybkiego wytwarzania zaawansowanych treści za pomocą komend tekstowych (prompt crafting).
W praktyce, to więcej niż tylko obsługa aplikacji wykorzystujących AI. To nowy sposób pracy, wymagający zmiany paradygmatu myślenia o tym czym jest współpraca, stworzenia indywidualnego środowiska, wprowadzenia nowych nawyków zbudowanych w oparciu o analizę osobowości oraz kompetencji świadomego i etycznego wykorzystywania generowanych treści.
Wykorzystywanie AI bez odpowiedniego przygotowania może przynieść odwrotne do zamierzonych skutki, a nawet zakończyć się problemami wynikającymi z nieetycznego wykorzystania efektów takiej pracy.
Ukończenie programu Me+AI pozwala zabezpieczyć się przed potencjalnymi ryzykami zmian na rynku pracy, zwiększyć swoją konkurencyjność oraz pomaga świadomie kierować swoją karierą zawodową.
Dalszy rozwój. Po zdobyciu certyfikatu Me+AI, możesz dostosować swoją ścieżkę rozwoju do swoich potrzeb, korzystając z zasobów CampusAI.
Zaczynasz uczestnicząc w tygodniowym certyfikowanym Kursie on-line Me+AI, którego celem jest wyrównanie poziomu wiedzy w społeczności i zbudowanie swojego osobistego systemu współpracy z AI. Po uzyskaniu certyfikatu rozpoczynasz personalizację swojej ścieżki rozwoju w modelu blended learning (edukacji mieszanej) dobierając te rzeczy, których aktualnie potrzebujesz.
Od początku masz dostęp do narzędzi, które pomogą Ci organizować zdobytą wiedzę m.in.:
To 36 lekcji, które przeprowadzą Cię w 7 dni przez proces budowy osobistego systemu współpracy ze sztuczną inteligencją. Możesz ukończyć go jednak w dowolnym tempie dopasowując je do indywidualnych potrzeb i możliwości.
3 lekcji / 20 min
Ten moduł wprowadzi Cię do platformy CampusAI, metodologii Human+AI Collaboration oraz ścieżki Me+AI. Jego celem jest także danie Ci i pierwszych doświadczeń ze współpracy z modelami konwersacyjnymi AI a konkretnie ChatGPT. Cały proces został zaprojektowany tak, by dać Ci możliwość korzystania z AI już pierwszego dnia kursu. Przeprowadzimy Cię przez proces zakładania konta na platformie OpenAI. Wykonasz tam już kilka pierwszych ćwiczeń, których celem jest zebranie doświadczeń do pełniejszego zrozumienia tego co będzie działo się w kolejnych dniach.
4 lekcje / 60 min.
Rozpoczynamy od oceny roli AI w Twoim życiu i wyrównania poziomu wiedzy. Poznasz 3 sposoby definiowania sztucznej inteligencji oraz jej historię. Cofniemy się do samego początku AI i skupimy się na kilku kluczowych wydarzeniach, by pokazać Ci moment narodzin generatywnej sztucznej inteligencji. Dowiesz się także w czym rewolucja generatywna będzie różniła się od trzech poprzednich rewolucji przemysłowych i jaki będzie ona miała wpływ na nasze życie w perspektywie kilku, a jaki w perspektywie kilkunastu lat.
7 lekcji / 120 min
Ten moduł ma na celu pomóc Ci w przejściu przez proces budowania osobistego systemu efektywności Me+AI.
Rozpoczynamy od analizy tego co zmieni się w sposobie jaki współpracujemy za sprawą AI. Później dokonasz analizy własnej osobowości według metody BigFive, co pozwoli ci lepiej poznać swoje predyspozycje. Dowiesz się jakie wyzwania mogą czekać osoby z różnymi profilami profilami osobowości. Poznasz 6 metod współpracy z AI. Zaprojektujesz strategię rozwoju eksperckiego a także budowy rozszerzonych specjalizacji. Na koniec przeanalizujemy jak będzie wyglądała dynamika współpracy zespołów przyszłości.
9 lekcji / 90 min
To największy moduł całej ścieżki edukacyjnej i najbardziej kompleksowe szkolenie z ChatGPT na polskim rynku. Moduł ten pokaże Ci praktyczne doświadczenia z pracy z GPT i przeprowadzi Cię przez szereg ćwiczeń uczących technik promptingu. Dzięki temu nie tylko zrozumiesz, jak efektywnie korzystać z modeli konwersacyjnych, ale także nauczysz się, jak robić to bezpiecznie. W takcie tego moduły pokażemy Ci jak pracować z naszą wtyczką AI Prompt Book, która będzie pomagała Ci rozwijać kompetencje promptingu i budować własną kolekcję promptów.
1 lekcja / 45 min
W tym module zajmujemy się przedstawieniem innych modeli konwersacyjnych dostępnych na rynku. Omawiamy ich zalety i wady względem ChatGPT.
2 lekcje / 60 min
W tym module zobaczysz wszystkie kategorie modeli generatywnych do tworzenia zaawansowanych treści takich jak tekst, mowa, obraz, wideo, muzyka i obiekty 3D. Na koniec nauczymy Cię jak klasyfikować rozwiązania AI, co pomoże Ci spojrzeć na AI z perspektywy dużego obrazka i zrozumieć jak w pełni wykorzystać możliwości jakie daje sztuczna inteligencja.
3 lekcje / 60 min
W tym module zajmiemy się etyką, podsumowujemy aktualną wiedzę na temat stanu regulacji AI w kilku regionach świata oraz przedstawiamy najlepsze praktyki wdrażania polityk wykorzystania modeli generatywnych w organizacjach.
5 lekcji / 60 min
W tym module pokażemy Ci jak wykorzystać wiedzę zdobytą w tym kursie do rozwoju Twojej kariery w pracy a także po pracy.
ok. 120 min
Aby zdobyć certyfikat "Prompt Crafting Certificate", musisz zdać test wiedzy i wykonać zadanie potwierdzające nabyte kompetencje. Możesz wybrać jedno z 9 zadań lub zaproponować własne. Test wiedzy nie powinien zająć Ci więcej niż 20 min. a zdanie 120 min.
Na koniec kursu otrzymasz wideo gratulacyjne, cyfrowy certyfikat z unikatowym ID potwierdzającym jego autentyczność oraz dostęp do kolejnych funkcji platformy.
Strefa poświęcona współpracy człowieka i AI prowadzona przez prof. Aleksandrę Przegalińską, która od 10 lat bada w jaki sposób możemy efektywnie współpracować z AI.
Strefa poświęcona współdziałaniu w organizacjach otwartych prowadzona przez prof. Dariusza Jemielniaka.